طراحی سایت پزشکی

فهرست مطالب در این مقاله شامل::

امکانات و ویژگی های طراحی سایت های پزشکی

از ابتدای حیات، انسان برای حفظ بقای خود همیشه تلاش کرده است. علم پزشکی یکی از قدیمی ترین دانش ها به حساب می آید. در طول زمان تحت پیشرفت های متعددی قرار گرفته است. امروزه با توجه به مسأله سلامتی بدن، اطلاعات گسترده دارویی، و غیره ، طراحی سایت پزشکی برای دسترسی، راحتی و کمک بهتر به این علم خدمت بزرگی است. مسلما استفاده از فناوری وب در این حوزه فرآیندهای پزشکی مرتبط با حضور بیمار را، آنلاین و غیرحضوری می کند.

اهمیت

داشتن سایت در صنعت پزشکان علاوه بر کمک به سلامتی بشر، موجب گسترش علم پزشکی می شود. تولید محتوای تخصصی و تهیه بانک اطلاعاتی می تواند سوالات بیماران را پاسخ دهد و بیمار را به سمت اطلاعات صحیح هدایت کند (محتوای نادرست و پراکنده در فضای اینترنت فراوان است).

در زمان گذشته مردم برای رفع خدمات پزشکی خود با مشکلات زیادی مواجه بودند. مشکلاتی مثل تداخل وقت با شخص دیگر، اشتباه منشی در نوبت دهی، انتظار زمان طولانی برای نوبت، ازدحام جمعیت در مطب، نهایتا اختلال برای ارائه فعالیت ها ایجاد می کرد. بنابراین خدمات با کیفیت به افراد ارائه نمی شد و یک بیمار علاوه بر فشار روحی و جسمی (ناشی از بیماری) باید این معضلات را تحمل می کرد. در ادامه نحوه بهبود این موارد را توسط سایت بررسی می کنیم.

رزرو وقت آنلاین

می توان گفت یکی از سرویس های فوق العاده برای اجرا در سایت، قابلیت نوبت دهی آنلاین می باشد. بیماران به سادگی حتی از طریق موبایل و تبلت می توانند با دکتر وقت ملاقات تعیین کنند.

برخی مزیت های سیستم رزرو آنلاین

 • جلوگیری از اتلاف وقت
 • جلوگیری از تداخل زمانی با بیمار دیگر
 • نبود مشکلات رزرو سنتی
 • یادآوری زمان ملاقات
 • امکان لغو و جابجایی نوبت
 • مدیریت بهتر توسط منشی و پزشکان
 • مشاهده زمان های خالی
 • رزرو در 24 ساعت شبانه روز
 • راحتی و آرامش متقابل بیمار و جامعه پزشکی

آیتم های فوق تنها بخشی از مزایای سیستم نوبت دهی می باشند.

بانک اطلاعات

مسائل مربوط به سلامتی جسم برای همه مردم ضرورت دارد. در تمام شاخه های پزشکی اشخاص قبل از انجام کاری یا تماس گرفتن، در اینترنت جستجو می کنند. با آگاهی از این موضوع تولید محتوا تخصصی این بخش علاوه بر تبدیل سایت به یک پایگاه علمی در حوزه خود موجب افزایش سئو و رتبه وب سایت نیز می گردد. در دنیای سلامت مخاطبان از هر قشری منتظر تازه های سلامتی و و جدیدترین اخبار پزشکان می باشند. بانک اطلاعاتی فاکتور مهمی برای افزایش سئو در این نوع وب سایت ها می باشند.

پرسش و پاسخ

تهیه ابزاری برای پاسخ دادن به سوالات بیماران در موضوعات پزشکی مختلف برای بیماران حائز اهمیت است. این سیستم جهت ارتباط با مراجعین ساخته می شود و کمک می کند بیماران در سایت سوالات خود را مطرح و پزشک متخصص جواب سوالات را ارائه دهند. سوالات پاسخ داده شده قابلیت جستجو توسط کاربران دیگر را دارند و ممکن است جواب خیلی از سوالات، ابهامات کاربران جدید هم باشد.

جستجوی پزشکان

خیلی از مراکز درمانی با پزشکان مختلفی فعالیت خود را ارائه می دهد. هر پزشک در زمینه کاری و علمی خود تخصص کافی دارد. برای این که بیماران بتوانند پزشک مورد نظر خود را جستجو کنند و از تخصص و رزومه وی بهره مند گردند، باید بانک جستجوی پزشکان در سایت طراحی شود. این امکان قابلیت معرفی رزومه، تماس مستقیم، عکس پرسنلی، گواهینامه های تخصصی، زمان های کاری پزشک را بیان  می کند.

درخواست مشاوره آنلاین

مردم تمایل دارند قبل از شروع هر کاری در مورد آن اطلاعات مفیدی کسب کنند. مشاوره به بیماران مخصوصا اگر بصورت رایگان باشد، حس اعتماد و اعتبار به پزشک را در ذهن آن ها بوجود می آورد و کمک می کند که بیمار تصمیم گیری بهتری داشته باشد. همچنین این اعتماد باعث می شود که برای دفعات بعدی به همان پزشک مراجعه کند. ساده ترین روش مشاوره ایجاد فرم برای گرفتن اطلاعات از بیماران و تماس کارشناسان به آن ها.

پرونده بیماران

ایجاد حساب کاربری برای ثبت پرونده آنلاین در وب سایت یکی دیگر از ویژگی های مورد نیاز طراحی سایت پزشکی است. وقتی منشی پرونده ای از سوابق بیمار و اطلاعات فردی وی تهیه می کند، معمولا با مشکلات عدم مدیریت، پیچیدگی و کاغذ بازی های مربوط به آن سر کار دارد. این مشکل علاوه بر وقت گیر بودن و گاهی تداخل زمان بیمار نارضایتی های دیگری هم به همراه دارد.

بنابراین با راه اندازی این بخش هر بیمار به راحتی به پرونده خود که شامل تمامی اطلاعات پزشکی وی می باشد دسترسی دارد. مزیت دیگر ایجاد پرونده آنلاین، داشتن بانک اطلاعات تماس از بیماران می باشد که در آینده اطلاعیه ها، خدمات و پزشک جدید، تجهیزات مدرن تر و … را سریعا به بیماران اطلاع دهند.

ویژگی ها و امکانات طراحی سایت وکلا

امکانات و ویژگی های تخصصی وب سایت های پزشکی

 • معرفی و سوابق کاری: معرفی تمام کارهایی که در مطب و درمانگاه انجام می دهید.
 • خدمات و سرویس: ارائه خدمات پزشکی به بهترین شکل.
 • رزومه: اختصاص قسمتی از سایت به نمایش تخصص، مجوزها، توانایی، گواهینامه، تصویر پرسنلی، سوابق و زمینه کاری هر پزشک.
 • رزرو آنلاین وقت: حذف نوبت دهی تلفنی و مشکلات بوجود آمده با کمک سیستم نوبت دهی آنلاین و رزرو وقت با قابلیت اتصال به بانک.
 • پرونده آنلاین: ایجاد حساب کاربری برای بیماران جهت مدیریت و ارائه خدمات پزشکی به آن ها.
 • فیلم برداری پانوراما: تهیه تصاویر 360 درجه از محیط کار، تجهیزات و پرسنل برای بیماران که برای اولین بار قصد مراجعه به مطب دارند، راحتی و آرامش ذهنی فراهم می کند.
 • دانشنامه پزشکی: تهیه بانک مقالات پزشکی از حوزه سلامت برای مخاطبان سایت کاربردی خواهد بود. هر چقدر اطلاعات بیشتری به کاربران منتقل گردد، اعتبار بیشتری دریافت می گردد.
 • اخبار: آگاهی کاربران از جدیدترین دستاوردها و تکنولوژی های ارائه شده در رشته پزشکی.
 • دسته بندی: طبقه بندی خدمات پزشکی در شاخه های متنوع به جهت دسترسی راحت تر مخاطبان سایت. طبقه بندی در شاخه های اطفال، عمومی، دهان و دندان، پوست و مو و موارد دیگر.
 • پرسش و پاسخ آنلاین: مطرح کردن سوالات کاربران از پزشکان و پاسخ به آن ها.
 • نمونه کار: بهبودی هر بیمار و سلامتی او یک پروژه به حساب می آید. روند سلامتی وی بعنوان نمونه کار موفق برای مخاطبان دیگر در نظر گرفته می شود.
 • نظرات بیماران: نمایش رضایت بیماران بعد از عملیات پزشکی و مقایسه تغییر در آن ها قبل و بعد عمل، اعتماد بخش است.
 • دستورالعمل ها: مطالب مختصر و مفید بعد از عمل موفقیت آمیز برای مراقبت و بهبود سریع تر بیمار.
 • درباره ما: خلاصه ای از تاریخچه شروع کار و اهداف و چشم انداز در آینده.
 • تماس با ما: اطلاعات تماس برای ارتباط سریع و راحت با شما (فرم تماس، ایمیل، آدرس، تلفن، نقشه گوگل).

جمع بندی

از زمان شروع وب سایت، صنعت پزشکی قابلیت اجرا شدن از طریق سایت را پیدا کرد. طراحان سایت اطلاعات علمی، جدیدترین دستاوردها، نوبت دهی آنلاین، جواب آزمایش، اخبار پزشکی، پاسخ به سوالات بیمار، صرفه جویی در زمان و هر امکان دیگر را در قالب سایت طراحی می کنند.

خدمات وب سایت ها در این صنایع به اندازه ای قدرتمند است که بی شک می توان گفت بزرگترین وب سایت های در حوزه پزشکی ساخته شده اند. یکی دیگر از خدمات گروه رایان هاست طراحی سایت پزشکی و پزشکان می باشد. برای این پروژه پیشنهادات ویژه ای داریم.

نظرات خود را ارائه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما با موفقیت ثبت شد. منتظر اطلاعیه ها، مقالات آموزشی و تخفیفات ما باشید.

%15 تخفیف طراحی سایت

1.9 میلیون تومان

فرم شما با موفقیت ارسال گردید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت. لطفا ایمیلی که داخل فرم ثبت کردین را مشاهده نمایید.