طراحی سایت شخصی

فهرست مطالب در این مقاله شامل::

امکانات و ویژگی های طراحی سایت های شخصی

در دوران قدیم افراد برای معرفی تخصص کاری و روزمره زندگی خود از کارت ویزیت، روزنامه، مجله، سفارش کلامی به آشنایان و روش های دیگر استفاده می کردند. افرادی که جویای کار بودن با مشکلات زیادی مواجه می شدند. با یک مثال شروع کنیم. فرض کنید یک کارشناس خبره جویای کار، آگهی استخدام خود را در روزنامه ای منتشر می کرد و جدا از  سپری شدن زمان زیادی برای چاپ روزنامه، آگهی در صفحات بعدی و یا در پایین صفحه در کادری کوچک در کنار خیلی از افراد دیگر که متقاضی کار بودند، نمایش داده می شد. در حالی که اگر کارفرمایی به دنبال نیروی کار بود، فقط می توانست یک تیتر کوچک به همراه چند خط توضیح از کارشناس را مشاهده کند و کارفرما نمی توانست تشخیص دهد که کدام کارشناس را برای همکاری انتخاب نماید. جلوه بد این حالت زمانی ایجاد می شد که وقتی کارفرما می خواست اطلاعات بیشتری از آن ها کسب کند، مجبور  بود با تک تک آن ها تماس بگیرید. در ادامه دلایل برطرف کردن این مشکل را با استفاده از طراحی سایت شخصی بررسی خواهیم کرد. با رایان هاست همراه باشید.

اهمیت

طراحی سایت شخصی بستری قدرتمند برای نمایش رزومه کاری می باشد. علاوه بر این امکان می تواند آثار، پروژه ها، داستان زندگی و هر دستاوردی که خلق کرده اید را در معرض دید کارفرمایان، دانشجویان، و افرادی که به دنبال شما هستند قرار دهد. مشکلی که در بالاتر به آن اشاره کردیم یک روی دیگر هم دارد، همه مخاطبان شما بصورت محلی در دسترس کارفرمایان بودند. به عبارت دیگر یک کارفرما فقط جویای کار در شهر و یا منطقه نزدیک به خودش را جستجو می کرد. با داشتن سایت شخصی مخاطبان می توانند 0 تا 100 زندگی کاری و هر چیزی که تمایل دارید ببینند، را از هر مکانی پیدا کنند.

رزومه آنلاین

مهمترین بخش در طراحی سایت های شخصی بیوگرافی و معرفی زندگی کاری فرد می باشد. مخصوصا اگر آن شخص یک ورزشکار، هنرمند یا یک متخصص در زمینه کاری خود باشد، علاوه بر رزومه می تواند کارهای خود را منتشر و به نمایش درآورد. در طراحی این بخش موارد زیر پیشنهاد می گردد.

 • داستان زندگی شخصی و کاری (با رعایت حریم خصوصی)
 • یک یا چند عکس پرسنلی
 • دستاوردهای علمی – پژوهشی، جوایز، افتخارات و …
 • تحصیلات، مدارک و محل تحصیل
 • ایمیل اختصاصی با نام دامنه
 • اطلاعات تماس برای دسترسی سریع

برند شخصی

یکی از مهمترین قابلیت های طراحی سایت شخصی ایجاد برندینگ از داستان زندگی شغلی و فردی در ذهن مخاطبان می باشد. هر انسان دارای برند شخصی خودش است که در ذهن دیگران باقی می ماند. از هنرمند و ورزشکار گرفته تا افرادی که کسب و کار آنلاین خود را شروع کرده اند. همه این افراد به کمک وب سایت شون می توانند واقعیت کاری خود را نمایش دهند. در کنار بحث برندینگ می توان از ایمیل اختصاصی متناسب با نام سایت استفاده کرد. ارسال ایمیل تحت اسم سایت تصویر کاملی در ذهن مخاطبان ایجاد می کند.

آموزش

قطعا شما دارای مهارت های مختلفی هستید و برای گسترش آن ها طراحی سایت شخصی را شروع کرده اید. علاوه بر قسمت وبلاگ که نوشته های روزانه شما را بیان می کنند، می توانید تخصص های خود را در سایت بصورت رایگان و یا غیر رایگان به فروش برسانید.

وبلاگ

در قسمت وبلاگ می توان نوشته های مفید مرتبط با فعالیت کاری شما را ایجاد کرد. وبلاگ قدرت نوسیندگی شما را افزایش می دهد و اعتماد کاربران مخصوصا کارفرمایان (چون مهارت شما مطرح می شود) را جلب می نماید. به جز این مورد به بهبود رتبه سئو شما کمک می کند. در وبلاگ امکان تبادل نظر با مخاطبان فراهم می شود و آن ها می توانند از تجربیات شما استفاده کنند.

مقایسه با شبکه های اجتماعی

هدف شبکه های اجتماعی ارتباط و تبادل دانش بین افراد در هر زمینه های گوناگون می باشد. بطور مثال فردی در حوزه طراحی سایت فعالیت می کند می تواند با اشخاص دیگر در زمینه برنامه نویسی وب، وردپرس، سئو و از این سبک مهارت ها، در ارتباط باشد. یکی از مزایای این شبکه ها رایگان بودن و سادگی کار با آن ها بوده ولی در عین حال محدودیت هایی زیادی نیز دارند. یکسان بودن قالب تمامی پروفایل ها و عدم اضافه شدن ویژگی های جدید، انحصاری نبودن اکانت و موارد دیگر باعث کاهش انعطاف پذیری شبکه های اجتماعی می شود.

نقطه مقابل این محدودیت، وب سایت می باشد که دست طراحان سایت را برای بکار بردن هر ایده و خلاقیتی و همچنین بهینه سازی سایت و روش های مختلف تبلیغات، باز نگه داشته است. مسأله دیگر بحث برندینگ می باشد که نیاز به طرح انحصاری و گرافیک اختصاصی خود را دارد که با هدف شبکه های اجتماعی در تضاد است. یک پیشنهاد مناسب که به پیشرفت شما کمک می کند، قرار دادن خلاصه آموزش ها و یا (مطالب سایت) در شبکه اجتماعی است (مکمل وب سایت ها شبکه های اجتماعی می باشند).

انعطاف پذیری در طراحی

سایت های شخصی چون امکانات کمتری نسبت به طراحی سایت های شرکتی، صنعتی، فروشگاهی و غیره دارند، از هزینه و مدت زمان اجرا و سئوی کمتری برخوردارند. حتی آموزش پنل مدیریت برای محتواگذاری و بروزرسانی سایت راحت تر انجام می گیرد.

در ادامه امکانات و ویژگی های تخصصی وب سایت های شخصی را بیان می کنیم:

ویژگی ها و امکانات طراحی سایت دکوراسیون داخلی

امکانات و ویژگی های تخصصی وب سایت های شخصی

 • معرفی و سوابق کاری: معرفی تمام کارهایی که در زمینه کاری انجام می دهید.
 • خدمات و سرویس: ارائه تخصص و مهارت ها به بهترین شکل.
 • تماس با ما: اطلاعات تماس برای ارتباط سریع و راحت با شما (این بخش باید حرفه ای طراحی شود).
 • چندزبانه: اگر قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای دیگر را دارید، حتما این قسمت را در نظر بگیرید.
 • نمونه کار: نمایش مهارت های اجرا شده به همراه توضیحات و روش اجرا.
 • گالری تصاویر: از زندگی شخصی و شغلی خود تصاویر متعدد تهیه و برای هر کدام توضیحاتی بنویسید.
 • کاتالوگ: دریافت فایل کاتالوگ و راهنمای شرکت.
 • گواهینامه و تقدیرنامه: مدارک، افتخارات، استشهادنامه ها، جوایز، لوح و تقدیر.
 • نظرسنجی: دریافت نظرات کاربران برای بهبود فعالیت های آینده.
 • پیوندهای مفید: معرفی آدرس سایت و وبلاگ های کاربردی دیگران.
 • وبلاگ: ارائه دستورالعمل های مفید و راهنمایی مشتریان.
 • اطلاعیه ها: جهت رساندن اطلاعات خاصی به مشتریان.
 • فرم همکاری: با کارفرمایان و یا افرادی که نیاز به تخصص شما دارند در ارتباط باشید.
 • شبک های اجتماعی: با قرار دادن آدرس سایت و لینک کردن سایت به شبکه اجتماعی، ترافیک بیشتری برای سایت خود بوجود آورید.

جمع بندی

وقتی قصد داریم فردی را بهتر بشناسیم در اینترنت جستجو می کنیم و سایت شخصی، رسانه های خبری، شبکه های اجتماعی و هر اطلاعاتی که در مورد او باشد را بررسی می کنیم و بر اساس اطلاعات بدست آمده، در مورد وی تصمیم می گیریم. اگر این اطلاعات مفید و جنبه مثبتی از شما بوجود آورده باشد، برای کارفرمایان حائز اهمیت است. این اهمیت زمانی بهتر  می شود که اطلاعات بدست آمده، از وب سایت رسمی شما باشد تا دیگر وب سایت ها و رسانه ها شایعه و دروغ درست نکنند. مانند برخی بازیگران که به دلیل نداشتن سایت شخصی شایعات مختلف زیادی را تحمل می کنند که به شغل آن ها لطمه می زند.

همچنین برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج کشور را دارند داشتن وب سایت شخصی شانس بیشتری را جهت ارتباط با اساتید دانشگاه ها فراهم می کند. به جای دریافت و ارسال چندین ایمیل عمومی با اساتید، آدرس سایت را معرفی کنید و هر چیزی که آن ها در وب سایت مشاهده می کنند، رزومه دیجیتال شما خواهد بود.

نظرات خود را ارائه دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل شما با موفقیت ثبت شد. منتظر اطلاعیه ها، مقالات آموزشی و تخفیفات ما باشید.

%15 تخفیف طراحی سایت

1.9 میلیون تومان

فرم شما با موفقیت ارسال گردید. به زودی با شما تماس خواهیم گرفت. لطفا ایمیلی که داخل فرم ثبت کردین را مشاهده نمایید.